Έκδοση αποτελεσμάτων αιτήσεων σίτισης φοιτητών από μετεγγραφή και από την κατηγορία των Αθλητών

Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες που προέρχονται από μετεγγραφή και από την κατηγορία των Αθλητών που υπέβαλαν  και ολοκλήρωσαν την αίτηση σίτισης ότι εκδόθηκαν τα αποτελέσματα δωρεάν σίτισης.

Οι παραπάνω φοιτητές/τριες μπορούν να ενημερωθούν από σήμερα 17/01/2024 εάν είναι «δικαιούχοι δωρεάν σίτισης» με είσοδο στην αντίστοιχη πλατφόρμα https://merimna.uth.gr/apotelesmatasitisis και μετάβαση στο «Αποτελέσματα αιτήσεων για χορήγηση δωρεάν σίτισης» (Απαιτείται σύνδεση VPN και κωδικοί ιδρυματικού λογαριασμού στο Π.Θ.)

Οι εν λόγω φοιτητές/τριες, θα ενεργοποιούν αυτόματα το δικαίωμα στη δωρεάν σίτιση κατά την πρώτη τους προσέλευση στο εστιατόριο με το σκανάρισμα της ακαδημαϊκής ταυτότητας (πάσο) στον ειδικό υπολογιστή.

Επισημαίνουμε ότι ο αριθμός των δικαιούχων φοιτητών/τριών δωρεάν σίτισης είναι ανάλογος με τη χρηματοδότηση του Υπουργείου.

Από τη Διεύθυνση Φοιτητικής Μέριμνας

Η Αν. Προϊσταμένη Δ/νσης Φοιτητικής Μέριμνας